Plechové střechy a okapy

Zajímavým a žádaným produktem jsou různé stříšky, přístřešky i celé střechy z plechu. Obecně je lze pojmenovat jako plechové střechy, i když můžou být z různých kovových materiálů. V tomto článku si ukážeme výhody, jaké plechové střešní krytiny nabízejí.

Jednou z největších výhod plechových střešních krytin je jejich vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům. Při správném ošetření – natření vhodnou barvou – je tato plechová střecha prakticky nezničitelná. Nutná je jen pravidelná údržba – natírání kvalitní barvou.

Samotná výroba takové střechy je poměrně snadná. Plechové střešní krytiny se vyrábějí jako části skládačky po větších kusech. Na připravenou střechu se pak jednoduše přišroubují. Aby kolem vrutu ve střeše nezatékalo, je vhodné doplnit jej o silikonovou podložku.

Samotné plechové střešní krytiny se vyrábějí v řadě materiálových a barevných variantách. Tyto střechy lze tedy jednoduše vybrat přesně podle charakteru vaší stavby, při výběru vhodné střechy a střešní krytiny nemusíte dělat žádne kompromisy. Při volbě vhodné střechy pamatujte na nosnost vaší stavby, resp. na nostnost celých krovů. Každá střešní krytina nemusí být vhodná, je dobré poradit se v této věci s projektantem.

Pokud jste si zvolili vhodnou střechu, je třeba se podívat po vhodném okapové systému, který odvede dešťovou vodu ze střechy. Vhodné okapy pro střechu jsou samostanou kapitolou střechy. I zde je široký výběr různých materiálů a barev, designové okapy třeba z mědi se můžou stát zajímavým designovým doplňkem vaší nemovitosti.

Celý systém střechy a aokapů volte z rozmyslem, je to jedna z důležitých částí každé stavby a opravy střešních krytin a okapů bývají finančně náročné.

« Zpět na seznam článků